ASCENDUM STAVEBNÍ STROJE

Prohlášení Dr.Thomase Schmitze.

Prohlášení Dr. Thomase Schmitze

Od září 2003 řídím jako prezident a CEO holding Ascendum Central Europe GmbH – dříve Volvo Central Europe Group – jako samostatnou firmu. K tomuto holdingu patří vedle Rakouska i země a trhy České republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Moldávie a Chorvatska, v nichž také nesu strategickou odpovědnost jako jednatel. Slovinsko a Bosnu-Hercegovinu naším jménem spravují právně samostatní smluvní partneři. Celkový obrat holdingu dosažený v roce 2014 činil ca. 150 mil Euro, z nichž asi 50% vytvořilo pouze Rakousko.

Od roku 1986 v Rakousku obchodujeme jako generální dovozce se stavebními stroji značky VOLVO. Ve všech zemích naší skupiny nabízíme řešení problémů a financování střižená na míru a technickou poradenskou činnost na nejvyšší úrovni – s promptními dodávkami náhradních dílů.

Naše produktové portfolio zahrnuje kolové nakladače, hydraulické bagry, kloubové nakladače a silniční finišéry značky VOLVO a od roku 2016 také překládková rypadla značky SENNEBOGEN. Kromě toho prodáváme stavební a demoliční techniku ATLAS COPCO, jako například hydraulická kladiva a demoliční drtiče. Od roku 2015 patří do palety našich dodávek i kompresory, generátory a osvětlovací stožáry této značky.

Jako firma a jako tým jsme zvlášť hrdí na to, že jsme úspěšně přestáli hospodářsky velmi náročná léta 2008-2010. Právě v zemích holdingu Ascendum Central Europe GmbH mimo Rakousko se dnes nabízejí šance generovat dlouhodobý růst. Abychom i v budoucnu dokázali plnit požadavky trhu, považujeme za nejdůležitější investici našeho holdingu profesionální vzdělávání našich pracovníků.